Čarovné Toskánsko, Taliansko, 10.10.2018, Raňajky
Čarovné Toskánsko
LM
Termín:
10.10.2018 – 15.10.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:6 dní / 3 noci
Doprava:autobus (-)
Strava:Raňajky
Číslo termínu:66488354
od 280 € Konečná cena

Popis
5 -dňový poznávací zájazd do čarovného Toskánska. / denná jazda tam - nočná jazda späť. /

1.deň: odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách po trase Košice - Prešov - Levoča - Poprad - L. Mikuláš - Ružomberok - B. Bystrica - Zvolen - Nitra - Bratislava - Rakúsko - Taliansko. Denná jazda s pravidelnými prestávkami. Príchod v podvečerných hodinách. osobné voľno, ubytovanie.

2. deň - raňajky - program - Siena - San Gimignano

Mesto Siena je preslávené pretekmi koní Palio, ktoré sa konajú dva krát do roka 2. júla a 16. augusta. Pôjdeme sa pozreť na toto zaujímave Piazza del Campo ktoré ma mušlovitý tvar. Na konci mušlovitého námestia je fontána Gaia. Originál je zachovaný v múzeu Della Scala. Veža Mangia je 88 metrov dlhá a má 400 schodov. S ktorej sa Vám naskytne nezabudnuteľný pohľad.

Ďalším miestom je katedrála z čierneho a bieleho mramoru, ktorá je zvnútra venovaná zvestovaniu Pane Márii, katedrála je plná ezoterických symbolov a náboženských príbehov, stojí za to pozreť si ju zvnútra.

V Picolomini kaplnke pracoval aj Michelangelo.

Najdvôležitejšou budovou je krstiteľnica svätého Giovanniho, vnútri ktorej sú nádherné fresky, bronzové a mramorové sväté písmo.

Tradičné jedlo ako sú divina alebo tradičné cestoviny v kombinácií s vínami Chianti, Brunelo di Montalcino, Montelpulciano a Vernaccia zo San Gimignana.

Sladkosti ako napríklad Cantuciny, Ricciareli, Panforte, Cavalucci v doprovode s Vin Santo.

Prajem Dobrú chuť.

San Gimignano

- je jedno z najkrajších mestečiek nazývané aj mesto 100 veží.

Mesto San Gimignano patrí medzi TOP pamiatku Unesca, menované aj ako Manhatan Toskánska, mesto odpradávna obývali Valethari boli pôvodne Etruskovia. V 11. storočí malo toto mestečko len 4 domy o 100 rokov neskôr sa z neho stala malá komunita. Svoje dnešné meno získalo až v 6. storočí keď tu prišiel modemský biskup ktorý zachránil mesto pred pustošením kráľa Totilu.

Pestovali tu vínnu révu - odroda vína Vernaccia a šafrán. Stojí na veľmi výhodnej polohe Via Francigena ktorá vedie do Francúzska. Šlachtické rodiny si tu stavali paláce a hlavne obranné veže ktorých bolo okolo 70. V 14. storočí tu prebiehali krvavé strety dvoch súperiacich rodín Guelfi a Ghibelliny.

Mesto najviac ohrozilo obchodné reštrukcie ktoré napokon zruinovaly väčšinu exportu.

Mesto postupne upadlo a preto si zachovalo svoj nezmenený šmrnc gotického mesta. V 20. storočí sa stalo vyhľadavaným turistickým miestom.

Netreba zanevrieť na chrámy ktoré su vyzdobené freskami známych Florentských a Talianskych umelcov a múzeá (múzeo vína) Muzeo di Vernaccia a Muzeo delle torture alebo Torre Grossa.

Môžte si tu dať biele víno Vernaccia di san Gimignano červené Montalcino alebo najlepšiu zmrzlinu na svete ktorá vyhrala svoje svetové prvenstvo nie raz, tu majú dokonca zeleninové príchute v zmrzinárni Dondoli.

Návrat - ubytovanie a nocľah

3 deň: raňajky - presun do Pisa

Pisa - prehliadka mesta a námestia zázrakov a Šikmej veže.

Rímske Pisae bolo pôvodne etruské obchodné, centrum, a od roku 180 pred kristom rímska kolónia a impérium. Pisa súperila s Janovom a Benátkami.

Dnes Pisa je lákavá hlavne pre svoje námestie zázrakov a Šikmú vežu, čo je vraj lákavejšie ako Vatikán v Ríme.

Kresťanská Pisa si za svojho patróna zvolila svätého Rainieriho, ktorý je patrónom aj samotných cestovateľov.

Pisa má tú správnu taliansku príchuť. Má 4 historické námestia, dominantou je Piazza dei Miracoli ktorá je zapísaná k pamiatkam UNESCA so svojou Šikmou vežou, katedrálou a krstiteľnicou sv. Jána. Na vežu sa dá dostať za 15 eur a prehliadka trvá 30 minút.

Na Piazza dei Cavalieri na nás čaká Palazzo della Carovana a kostol Santo Stefano dei Cavalieri s tvorbou Gorgia Vasariho a bustov Donatella.

Pozdľž mesta až k Šikmej veži nájdete najstaršie kostoly San Paolo a Ripa d'Arno.

Mesto je veľmi krásne pretože má svoju historickú a kultúrnu minulosť.

Návrat - ubytovanie - nocľah

4. deň: raňajky - presun do Florencia

Florencia je umeleckým dielom, kolískou renesancie a vidno to naozaj na každom kroku.

Svedčia o tom výklenky budov, maličkosti ktoré tu prispievajú k atmosfére, obrazy na fasádach, pomaľované kovové dvierka, tak, aby to zapadlo do šmrncu renesančného mesta. Na námestiach nájdeme veľkolepé chrámy a paláce, okolo ktorých sú umelci a maliari, ktorých neustále okukujú, im to však neprekáža aj keď pilne tvoria.

Tu sa maľujú rôzne obrazy, či už krajiny alebo portréty, či už na plátno alebo na chodník.

Všetci umelci chcú byť raz ako Boticelli alebo Rafaelo.

Všetci tvoria, pretože toto miesto je plné energie, hlavne v blízkosti Duoma to cítit najviac. Nie len pre energiu, ktorú tu cítiť na každom kroku, no z Florencie pochádza niekoľko 100 umelcov svetového charakteru ako napríklad Michelangelo, Leonardo da Vinci, Botticelli, Donatello, Ghiberti, Brunulleschi či Dante Alghieri.

Pozrieme sa na veľkolepú katedrálu Duoma na Piazza del Duomo + krstiteľnica San. Giovanni, Giotova veža a múzeum originálnych umeleckých sochárskych diel a hlavne kupolu Brunuleschi.

Potom sa prejdeme mestom, uvidíme kostol a múzeum Orsanmichele, ktorý sa používal na obilie keď sa tu zjavila panna Mária. Obilnicu vysvätili na krásny palác - kostol, ktorý je lemovaný sochami známych autorov renesančného umenia.

Potom sa pozrieme na starý palác Palazzo Vecchio, radnica a sídlo rodiny Medici, kde vnútri na nádvorí Michelozza sú nedávno zrekonštruované fresky. Môžeme tu vidieť krásne rakúske záhrady a paláce a dokonca je tu namaľovaný Bratislavský hrad. Hneď napravo od paláca sa nachádza obrazáreň sveta Uffizi.

Na námestí sa nachádza aj múzeum Gucci ktorý je pascov na turistov a obdivovateľov módy. Tento palác slúžil ako obchodný dom pre podnikateľov.

Presunieme sa k rieke Arno, z ktorej budeme vidieť na starý most, (Ponte Vecchio), na ktorom sa od 13. storočia stavali príbytky a obchody. Čoskoro ho olepili škatuľkami, v ktorých bývali remeselníci, mäsiari a tí odpadky hádzali rovno do rieky Arno. V 16. storočí sa kvôli nepríjemnému zápachu rozhodol veľkovojvoda Ferdinando I z rodu Medici, že sa na moste môžu usádzať len zlatníci a ostatných bez milosti vyhodil.

Nezabudnite si dať florentský steak a dobré červené víno, alebo známe cestoviny či pizzu na námestí san. Giovanni.

Poradím Vám najlepšiu reštauráciu s tradičnými jedlam, ako je trippa - držky v žemli spolu zo zeleninou alebo žemľa s bravčovým mäsom.

Po obede nás čaká najkrajší pohľad na Florenciu priamo z Piazza Michelangelo ( námestia Michelangela) kde je ten najstarší a najkrajší kostol z románskych čias svätý Miniato.

Tu si užijete pohľad na celé veľkolepé mesto.


Vo večerných hodinách odchod na Slovensko. Nočná jazda s pravidelnými prestávkami.

5 deň: príchod na Slovensko v doobedňajšich hodinách.

Vstupy si každý hradí samostatne.

Vstupné:
San Gimignano vstupy:
Museo Civico - Torre Grossa - Pinacoteca - Museo Archeologico - Spezieria Santa Fina - Galleria d'Arte Moderna e Contemporanea "Raffele De Grada" - San Lorenzo in Ponte

Jeden lístok pre vstup všade
7 € - deti od 6 - 17 rokov. Skupinka 20 osôb.
9 € - dospelý

Siena
Katedrála Siena
Celý lístok 15 €
zlavený deti od 7 - 11 rokov

Pisa
Torre Pendte
20 € - 30 minút prehliadka.

Florencia
18 € Duomo - hlavný vstup do chrámu je zdarma.
/Giotova veža, krstiteľnica sv. Giovanni, kupola Brunuleschi, múzeum umeleckých diel Duoma/

Kostol Santa Croce
lístok 8 €. - zlavnený lístok deti od 11 - 17 rokov 6 €.
Ubytovanie
ubytovanie v penzióne s raňajkami.
Ďalšie informácie
CK DAFA travel je oprávnená zájazd zrušiť, ak nie je dodržaný minimálny počet účastníkov. Klient musí byť o tom informovaný najneskôr 5 dní pred začatím zájazdu. V tom prípade ponúkne CK zákazníkovi náhradný termín zájazdu alebo zákazník obdrží peniaze za objednané služby späť.

Minimálny počet účastníkov na zájazd je 35 osôb /ak CK nerozhodne inak/.
Stravovanie
raňajky
Doprava
autobusová doprava
Cena zahŕňa
autobusová doprava, 3 x ubytovanie s raňajkami v 2 a 3 lôžkových izbách, služby sprievodcu podľa programu bez vstupov, poistenie CK,
Cena nezahŕňa
komplexné cestovné poistenie UNION 12 € / osoba , miestenka bus 5 €/ osoba, dvojsedadlo 60 € / osoba.

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Odchod
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK