Fakultatívne výlety

FAKULTATÍVNE VÝLETY  

Základné výlety sa uskutočňujú za spolupráce s preverenými Bulharskými partnermi spĺňajúcimi všetky zákonné podmienky pre prevádzku dopravy a cestovného ruchu Bulharska a platia pre všetky letoviská: Černomorec, Sozopol, Primorsko.

Destinácia CENY: dospelý/dieťa do 10r.

 

NESEBAR:pondelok a štvrtok    20,-€/13,-€

Nesebar je staré pôvodne ostrovné mestečko, ktoré patrí medzi historicko-architektonické skvosty nie len Balkánu, ale je unikátne na svetovej úrovni, čo tiež ocenil aj tým zodpovedných odborníkov a Nesebar bol zapísaný do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.  V cene je autobusová doprava autobusom a česky, alebo slovensky hovoriaci delegát. 

 

 

VARNA:štvrtok                 30,-€/20,-€

 

Varna je jedným zo štyroch najväčších miest Bulharska. Je to mesto veľtržné a mesto výstav s krásne upraveným centrom a parkom plným zaujímavostí a atraktivít. Výlet má ako hlavný cieľ Delfinárium, ktoré je vlastne jediným delfináriom na Balkáne. Inak je tu obrovský prístav a hlavný vojenský prístav, veľké archeologické múzeum s veľkým množstvom tráckych pokladov, ako i artefaktov z obdobia antického a byzantského,  vojenské múzeum. V cene je česky alebo slovensky hovoriaci sprievodca a dopravaautobusom. Vstupy do delfinária sa vyberajú v autobuse a nie sú súčasťou základnej ceny.

 

 

 

ISTAMBUL pondelok a štvrtok              50,-€/40,-€

 

Uvedená cena je za jednodenný výlet do Istambulu, dvojdenný výlet je s príplatkom 30,-€/16,-€ za prenocovanie v niektorom z garni hotelov.  Istambulje uznávanou bránou do orientu, mesto dvoch kontinentov, prekrásnych mostov, úvodný krok do kultúry, o ktorej vieme, čítame onej, videli sme ukážky, ale ktorá sa dá precítiť a poznať len pri priamom kontakte s ňou. Bospor, bazáre, paláce, ale i parky, múzeá a univerzity .... Základná cena zahŕňa dopravu autobusom a slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu.  Klienti zo Slovenským pasom potrebujú pre vstup do Turecka nie len pas,ale aj vízum – vydáva sa priamo na hranici za poplatok cca 25,-€.  

 

 

 

Partneri a spolupracovníci si vyhradzujú právo pri zvýšení prevádzkových nákladov o 15% a viac na adekvátnu úpravu cien.

 

 

FAKULTATÍVNE VÝLETY – d o p l n k o v é ČERNOMOREC, SOZOPOL

 

PANORAMA       dohoda s kapitánom                    10,- €/6,-€

Panoramatická plavba okolo Sozopolského zálivu za západom slnka. Plavba trvá približne hodinu a predstavuje Sozopolský záliv a jeho ostrovný svet z pohľadu námorníka. V cene je lodná doprava. Je to výborný zážitok pre nás suchozemcov. /Bez psychickej ujmy, pretože pobrežie je na dohľad/

 

PIKNIK                  dohoda s kapitánom      55,-Lv/30,-Lv

Piknik na ostrove Sv. Ivana s možnosťou i rybolovu a možnosťou vychádzky po Ostrove Sv. Ivana, okolo majáku k vykopávkam Kláštora a kostola Sv. Ivana, kde bola nájdená relikvia – časti ostatkov Sv. Jána Krstiteľa. Kúpanie v čistej krištáľovej vode bohaté menu /4 druhy šalátov, makrela na drevenom uhlí podľa receptu starých korzárov, dezert – aktuálne bulharské ovocie, prípitok rakija, biele víno, minerálka, nealko, pivo. V prípade záujmu o výlet a neprekonateľnému nesúladu s konzumáciou ryby možná úprava menu./ Výlet trvá 5 – 6 hodín. Plavba na ostrov 20 min. Cena je konečná a obsahuje platbu za lodnú dopravu, celé menua v prípade záujmu zapožičanie udice na rybolov i dostatok návnady.

SV. ANASTAZIA   dohoda s kapitánom       35,-Lv/20,-Lv

Lodný výlet na Ostrov Sv. Anastázie =Boľševik s vychádzkou po ostrove, kde je možnosť dozvedieť sa o bohatej i pohnutej histórii ostrova  a prehliadka jeho pamätihodností. Plavba na ostrov trvá 90 min., pobyt na ostrove 2 hodiny. Celková dĺžka výletu cca 5 hodín. V cene je lodná doprava.  / Na ostrove je reštaurácia – zatiaľ chválená, kaviareň i bufety./

 

POMORIE + NESEBAR + BULHARSKÝ VEČER    dohoda                     40,-€/35,-€

Pomorie je veľmi príjemné bulharské letovisko s nádherným centrom, ktoré svojou atmosférou pripomína skôr európske mestečko a nie balkánske. Inak sú to i kúpele a trochu s nadsázky môžeme povedať, že sú to Slovenské Piešťany pri Čiernom mori. Zastávka a prehliadka Kláštora Sv. Nikolaja s liečivým prameňom, Múzeum soli s možnosťou nákupu prírodnej kozmetiky zo soľného lúhu a kalu, krátke osobné voľno. Nesebar – víz. ako v základných výletoch. Bulharský večer v Horskej chalupe nad dedinou Bata. Ide o rozsiahly komplex architektonicky odrážajúci stavebný štýl starých bulharských horských usadlostí, kde je veľká reštaurácia a pódium pre varietný a folklórny program. Pri vchode vás vítajú v staro bulharskom štýle. Program začína detským interaktívnym programom, pokračuje varieté a folklórne tance viažuce sa k viacerým udalostiam bulharského folklórneho roku a viacerým bulharským folklórnym regiónom. Na záver je tanec Nestinária – tanec na rozžeravených uhlíkoch. Bohaté a kvalitné menu /prípitok rakija, šopský šalát, hlavný chod bulharský mix gril – stejk a niečo z mletých špecialít, dusopečené zemiaky, kapustový šalát, dezert – aktuálne bulharské ovocie, vína, čo kto vypije./ V areáli sa nachádza množstvo doplnkových atrakcií a služieb. Pod kôlňou vybavenou „haraburdím“ zo starých čias je požičovňa bulharských krojov za účelom fotografovania /fotíte sa sami, poplatok za zapožičanie kroja je minimálny/, firemný obchodík tradičných bulharských vlnených diek a svetrov z oblasti Rodopy /o hodne nižšie ceny, ako v letoviskách/, hrnčiar s hrnčiarskym kruhom /vyrobte, čo chcete, hrnčiar opraví /, kamenná kaplnka s nádhernými drevorezbami, japonská záhrada, mini obchodík so suvenírmi, malá zoo záhrada pre potešenie drobnochovateľov a detí, detské ihrisko, oslí povoz, jazda na koníkoch a poníkoch. Samozrejme tanec pri živej hudbe a voľná zábava. V cene tohto okruhu je doprava slovensky hovoriaci sprievodca, poplatok v horskej chalupe vstup i menu. Výlet trvá cca 15 hodín. V cene nie je zahrnutý vstup do Kláštora a Múzea soli v Pomorie/do 10,-lv/dospelý/ a poplatky za doplnkové atrakcie a služby v Horskej chalupe nad dedinou Bata /hrnčiar, koník, kroj, foto, deka ..../ Výlet je časovo veľmi náročný, ale pri /a to len čiastočnej/ strate jedného plážovacieho dňa zažijete a vidíte to, čo inde nie je možné a utvoríte si komplexnejší obraz o Bulharsku a jeho tradíciách.